Lekturę można czytać, omawiać, ilustrować, ale również schować ją w pudełku. I to nie w byle jakim, ale pięknie ozdobionym. Takie lekturowe ogrody na podstawie książki pt. „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett stworzyli uczniowie klasy IV. Była to ciekawa metoda pracy z tekstem. Technika ta, uruchomiła wielkie pokłady kreatywności uczniów i pozwoliła pokazać indywidualny odbiór dzieła literackiego. Z książki, którą omawialiśmy na lekcjach języka polskiego, dzieci wyczarowały taki świat, jaki sobie wyobraziły.
Marta Frankowska
Wolność, wyobraźnia i przygoda – to skarby, które warto cenić w świecie literatury fantastycznej. W „Alicji w Krainie Czarów”, lekturze omawianej z piątoklasistami, nie brakuje żadnego z tych elementów. To tam uczniowie odnaleźli wspaniałe, często pozbawione logiki historie tytułowej bohaterki, które wprawiły w zachwyt i zdumienie. Podsumowaniem omawianego utworu były wykonane przez uczniów przestrzenne mapy Krainy Czarów.
Mam nadzieję, że mapy Krainy Czarów wzbudzą chęć do czytania tej wspaniałej powieści przez pozostałych uczniów naszej szkoły.
Marta Frankowska
26.03.2024 uczniowie klasy IV podczas zajęć kształtujących kreatywność sadzili wiosenne kwiaty. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą na temat prac wiosennych w ogrodzie. Zasadzone kwiaty zdobią parapety szkolnych okien.
Nowa galeria Pierwszy dzień wiosny została dodana do albumu fotograficznego
20.03.2024 uczniowie oraz przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy świętowali pierwszy dzień wiosny. Każda grupa podążała wyznaczoną trasą wykonując różne zadania, za które otrzymywała elementy przysłów o wiośnie. Po drodze sprzątaliśmy nasze trasy, aby wiosna zawitała do pięknej i czystej Brzeźnicy. W nagrodę otrzymaliśmy poczęstunek, za który bardzo dziękujemy paniom z KGW Brzeźniczanki. Podziękowania kierujemy również w stronę pani Marty Zaręby za zorganizowanie i oznakowanie tras.
Moduł Rekrutacja 2024/2025 został zmodyfikowany
Moduł Rekrutacja 2024/2025 został zmodyfikowany
Miło jest nam poinformować, że od 16 marca otwieramy nowy punkt konsultacyjny psychologa w Jastrowiu.
Tym razem pomoc kierujemy w stronę najmłodszych mieszkańców gminy. Podczas dyżurów prowadzone będą konsultacje, wsparcie w kryzysie przede wszystkim kierowane do rodziców i opiekunów prawnych dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Jastrowie, głównie w zakresie zaburzeń behawioralnych np. nadużywania komputera, telefonu czy gier komputerowych, siecioholizmu, fonoholizmu, nadużywania środków masowego przekazu, ortoreksji i wielu innych.
Dyżur będzie pełnił psycholog Artur Siemieniewski w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca od godz. 10.00 do 12.00 w gabinecie przy ul. Konopnickiej 71 w Jastrowiu. Konsultacje są bezpłatne i realizowane z budżetu Gminy i Miasta Jastrowie. Wcześniejsza rejestracja spotkania pod numerem tel. 665 424 596.
Przypominamy, że na terenie gminy działają również inne punkty konsultacyjne, kierowane do osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, w Jastrowiu w Centrum Usług Społecznych w Jastrowiu, ul. Kolejowa 5 i w Sypniewie - w Wiejskim Dom Kultury, ul Mickiewicza. Zapraszamy.
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie https://profilaktyka.jastrowie.pl/pomoc/
Moduł W Naszej Szkole został zmodyfikowany
Nowa galeria Bal karnawałowy 2024 została dodana do albumu fotograficznego
22.01.-26.01.2024r. uczniowie klas: V, VI i VII uczestniczyli w turnusie profilaktycznym w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Bloki programowe podczas pobytu:
Profilaktyka uzależnień:
Rozwijanie kluczowych umiejętności życiowych:
Profilaktyczne działania alternatywne
Dziękujemy realizatorom zajęć za cenne wskazówki, cierpliwość oraz zaangażowanie. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały pani Magdalena Dopierał oraz pani Aleksandra Wnuk.
Wnuk Aleksandra
Moduł Rekrutacja 2024/2025 został zmodyfikowany
Moduł Rekrutacja 2024/2025 został zmodyfikowany
15 stycznia uczniowie klas II-VI pojechali do kina Helios w Pile na film pt.,,Akademia pana Kleksa",który jest uwspółcześnioną wersją klasycznej bajki Jana Brzechwy. Film przedstawia historię Ady Niezgódki, która trafia do Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą, rodzinną tajemnicę.Wszystkim uczniom na nowo odkryta bajka Brzechwy bardzo się podobała i już nie mogą się doczekać kolejnej części zatytułowanej ,,Kleks i wynalazek Filipa Golarza".
Karolina Hundt
4 stycznia uczniowie klasy V przenieśli się do starożytnej Grecji wcielając się w greckich bogów. Nie zabrakło pięknych strojów i własnoręcznie przygotowanych atrybutów boskości. Piątoklasiści okazali się również świetnymi mówcami – każdy z prezentowanych bogów przybliżał swoją sylwetkę w formie zagadki. Były to nietypowe zajęcia podsumowujące, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.
Marta Frankowska
„Opowieści z Narnii” to cykl powieści fantasy napisanych przez C.S. Lewisa. Pierwsza część "Lew, czarownica i stara szafa", lektura klasy piątej jest uważana za klasykę literatury dziecięcej oraz najlepszą pracę autora.
Książka opowiada o przygodach dzieci, które odkrywają miejsca, gdzie zwierzęta mówią, magia jest powszechna, a dobro walczy ze złem. Historia Łucji, Edmunda, Zuzanny i Piotra skłania do wielu refleksji i przywołuje marzenia o pięknych przygodach.
Piątoklasiści wykonali okazałe projekty przestrzenne na podsumowanie pracy z lekturą. Efekty ich pracy widać na zdjęciach.
Marta Frankowska
Nowa galeria Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia została dodana do albumu fotograficznego
Okres adwentu to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Dla uczniów naszej szkoły był to dodatkowo czas przygotowania corocznych Jasełek, które są zwieńczeniem tego oczekiwania w gronie szkolnych kolegów i koleżanek.
O sile świąt, o tym co w życiu ma największą wartość mogliśmy dowiedzieć się z przedstawienia, przygotowanego przez uczniów klasy piątej i ósmej. Dzieci wspaniale zaprezentowały się w sztuce pod nazwą „Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia” - dzięki czemu świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym.
Uczniom biorącym udział w przedstawieniu gratulujemy zdolności i zaangażowania w to przedsięwzięcie.
Marta Frankowska
Czy lekcje języka polskiego muszą być nudne? Nie!
Czy podczas nauki języka polskiego można kształcić wiele umiejętności? Tak!
Uczniowie klasy czwartej zakończyli przygodę z lekturą "Akademia Pana Kleksa" ciekawym projektem, wykonując tytułową Akademię. Wyobraźnia czwartoklasistów sprawiła, że uczniowie bez problemu odnaleźli się w baśniowym świecie opisanym w książce. A że szkoła bywa męcząca, czwartoklasiści chętnie wyszli ze szkolnej ławki, by w małych grupach tworzyć swoje projekty.
Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością i w ciekawy sposób podsumowali pracę z lekturą.
Marta Frankowska