Nawigacja

  • Wyjazd do kina na ,,Akademię pana Kleksa"

      15 stycznia uczniowie klas II-VI pojechali do kina Helios w Pile na film pt.,,Akademia pana Kleksa",który jest uwspółcześnioną wersją klasycznej bajki Jana Brzechwy. Film przedstawia historię Ady Niezgódki, która trafia do Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą, rodzinną tajemnicę.Wszystkim uczniom na nowo odkryta bajka Brzechwy bardzo się podobała i już nie mogą się doczekać kolejnej części zatytułowanej ,,Kleks i wynalazek Filipa Golarza".

    Karolina Hundt

  • Uczniowie klasy V jako greccy bogowie

    4 stycznia uczniowie klasy V przenieśli się do starożytnej Grecji wcielając się w greckich bogów. Nie zabrakło pięknych strojów i własnoręcznie przygotowanych atrybutów boskości. Piątoklasiści okazali się również świetnymi mówcami – każdy z prezentowanych bogów przybliżał swoją sylwetkę w formie zagadki. Były to nietypowe zajęcia podsumowujące, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

    Marta Frankowska

  • Narnia – praca przestrzenna piątoklasistów

    „Opowieści z Narnii” to cykl powieści fantasy napisanych przez C.S. Lewisa. Pierwsza część "Lew, czarownica i stara szafa", lektura klasy piątej jest uważana za klasykę literatury dziecięcej oraz najlepszą pracę autora.

    Książka opowiada o przygodach dzieci, które odkrywają miejsca, gdzie zwierzęta mówią, magia jest powszechna, a dobro walczy ze złem. Historia Łucji, Edmunda, Zuzanny i Piotra skłania do wielu refleksji i przywołuje marzenia o pięknych przygodach.

    Piątoklasiści wykonali okazałe projekty przestrzenne na podsumowanie pracy z lekturą. Efekty ich pracy widać na zdjęciach.

    Marta Frankowska

  • Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia

    Nowa galeria Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia została dodana do albumu fotograficznego

  • Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia

    Okres adwentu to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Dla uczniów naszej szkoły był to dodatkowo czas przygotowania corocznych Jasełek, które są zwieńczeniem tego oczekiwania w gronie szkolnych kolegów i koleżanek.

    O sile świąt, o tym co w życiu ma największą wartość mogliśmy dowiedzieć się z przedstawienia, przygotowanego przez uczniów klasy piątej i ósmej. Dzieci wspaniale zaprezentowały się w sztuce pod nazwą „Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia” - dzięki czemu świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym.

    Uczniom biorącym udział w przedstawieniu gratulujemy zdolności i zaangażowania w to przedsięwzięcie.

    Marta Frankowska

  • W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia...

  • Z wizytą w Akademii Pana Kleksa

    Czy lekcje języka polskiego muszą być nudne? Nie!

    Czy podczas nauki języka polskiego można kształcić wiele umiejętności? Tak!

    Uczniowie klasy czwartej zakończyli przygodę z lekturą "Akademia Pana Kleksa" ciekawym projektem, wykonując tytułową Akademię. Wyobraźnia czwartoklasistów sprawiła, że uczniowie bez problemu odnaleźli się w baśniowym świecie opisanym w książce. A że szkoła bywa męcząca, czwartoklasiści chętnie wyszli ze szkolnej ławki, by w małych grupach tworzyć swoje projekty.

    Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością i w ciekawy sposób podsumowali pracę z lekturą.

    Marta Frankowska

  • 15.12.2023

    Moduł Zarządzenia dyrektora został zmodyfikowany

  • Alicja w krainie czarów

     13 grudnia uczniowie klas II-VI wybrali się do Regionalnego Centrum Kultury w Pile na spektakl pt.,,Alicja w krainie czarów''.Aktorzy Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia zadbali o to,aby razem z Nimi znaleźć się w krainie czarów i magii.Udało Im się to dzięki barwnej scenografii,pięknym kostiumom,grze świateł i radosnej muzyce.

    Karolina Hundt

  • 6 grudnia - Mikołajki

  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada

  • PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE

    10 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzeźnicy świętowaliśmy 105 urodziny Niepodległej Polski. Z tej okazji uczniowie przygotowali koncert pod nazwą Patriotyczne Śpiewanie. Uroczystość była szansą do zaprezentowania pieśni, które śpiewano niegdyś w polskich domach, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Mottem patriotycznego koncertu były słowa Oskara Kolberga: „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.” Pamiętajmy, że uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych, dzięki którym możemy dzisiaj żyć w wolnej Polsce.

    Marta Frankowska

  • Bierzemy udział w akcji

  • Podziękowanie.

    W imieniu własnym oraz całej mojej rodziny serdecznie dziękuję wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy wspomagają nas w tych trudnych chwilach. Dziękuję Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom, Kołu Gospodyń Wiejskich z Brzeźnicy oraz społecznościom wszystkich wiosek zaangażowanych w tę akcję. Jesteście wspaniali!

    Jolanta Dudkiewicz

  • Warsztaty wojskowo - proobronne w PCKZiU w Wałczu.

    W dniu 26 października 2023 r. uczniowie klasy VIII wraz z nauczycielem doradztwa zawodowego panią Aleksandrą Wnuk uczestniczyli w warsztatach proobronnych zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu.  Uczniowie mieli okazję nabyć wiedzę i umiejętności z zakresu budowy, czyszczenia, rozbierania, składania i posługiwania się bronią. Ideą warsztatów było wzmocnienie zdolności obronnych i oswojenie młodzieży z bronią w przystępny sposób. Uczniowie mogli sprawdzić swoją celność na cyfrowym symulatorze oddającym realia prawdziwej strzelnicy. Przedstawicielka PCKZiU, pani Magdalena Cerazy, oprowadziła uczniów,  zaprezentowała ofertę kierunków kształcenia oraz wręczyła materiały informacyjne dotyczące możliwość nauki w PCKZiU w Wałczu. 

    Wnuk Aleksandra

  • Szkoła pamięta

      Szkoła pamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki.Odbywa się w okresie ,w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych,którzy zapisali się w historii- tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.Kolejny raz nasza szkoła weźmie udział w akcji, a nasi uczniowie odwiedzą lokalne miejsca pamięci i poznają związaną z nimi historię. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności,szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca,regionu.

    Karolina Hundt

  • Dyskoteka Jesienna

    W czwartek 26 października w Naszej Szkole odbyła się jesienna dyskoteka z charytatywnym charakterem.

    Najpierw bawiły się pzredszkolaki i klasy 1-3. Dyskotekę wspierała p. Agnieszka Duda jako animator. Po południu do zabawy przystąpili uczniowie klas 4-8. 

    Zabawę współorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich Brzeźniczanki. Panie z KGW przez cały dzień były z nami i dzielnie wspierały w organizacji celu imprezy. DZIĘKUJĘ.

    Szczególne podziękowania należą się Oli, Oliwii, Lenie, Judycie, Nikoli, Mai, Zofii, Gabrielowi i pozostałym uczniom za pomoc przy organizacji zabawy.

    Z ogromnym szacunkiem i wdzięcznością DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM RODZICOM za pomoc wyrażoną przygotowanymi słodkościami.

    Mirosław Budzowski 

  • Pasowanie na ucznia 2023

    W środę 25 października 2023 r odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Brzeźnicy. W trakcie uroczystego apelu przygotowanego przez wychowawcę kl 1-szej p. Renatę Roman w poczet społeczności uczniowskiej zostali przyjęci: Hanna Czerkas, Zygmunt Fortuna, Aleksandra Goszczyk, Natalia Goszczyk, Igor Kowalczyk, Laura Litwinowicz, Mielcarek Zuzanna, Antoni Sakowicz, Hanna Sakowicz, Stanisław Zaręba. 

    Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły prezentowany przez Poczet Sztandarowy w składzie - Gabriel Rola - sztandarowy, Maja Borowicz - przyboczna, Zofia Żelazo - przyboczna.

    Zdjęcia do albumu szkolnego wykonywała Lena Żelazo aparatem wykorzystywanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

    Wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości - nauczycielom, Rodzicom, członkom Samorządu Uczniowskiego dziękuję.     Mirosław Budzowski

  • Plac Broni i Ogród Botaniczny oczami piątoklasistów.

    Opowieść o niezwykłej przyjaźni, oddaniu, honorze, poszanowaniu zasad oraz odwadze bawi i uczy niezmiennie wiele pokoleń. Mowa o lekturze „Chłopcy z Placu Broni”, która w ostatnim czasie pojawiła się na lekcjach języka polskiego. Uczniowie po omówieniu utworu samodzielnie odtworzyli tytułowy Plac oraz Ogród Botaniczny. Przed przystąpieniem do projektu uczniowie wylosowali zespół, w którym pracowali, a następnie podzielili się zadaniami. Piątoklasiści wykazali się kreatywnością i doskonałą znajomością tekstu „Chłopców z Placu Broni”.

    Marta Frankowska

strona: